Reklama
Rozwiń
Reklama

Putin nakazał deszczowi padać i deszcz spadł. W Jakucji

Putin polecił władzom Jakucji wywołanie deszczu, by przeciwdziałać pożarom. Władze rosyjskie twierdzą, że udało się to w Jakucji, dzięki wykorzystaniu specjalnych instalacji na samolotach.

Publikacja: 29.05.2023 18:22

Putin nakazał deszczowi padać i deszcz spadł. W Jakucji

Foto: Adobe Stock

Eksperyment miał mieć miejsce w minionym roku, ale władze informują o tym dopiero teraz. Poinformował o tym szef regionu Nikołajew podczas poniedziałkowego spotkania z Putinem; zapis ze spotkania został opublikowana na stronie internetowej Kremla.

W czerwcu 2022 r. Putin polecił władzom Jakucji przeprowadzić eksperyment polegający na sztucznym wywołaniu opadów atmosferycznych w celu zapobieżenia pożarom.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Biznes potrzebuje imigrantów, Shein pod ostrzałem Francji, Trump pomnaża majątek
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Biznes
Zachodnie koncerny znów rejestrują swoje marki w Rosji. Dlaczego to robią?
Biznes
Miało być bezpiecznie, będzie oszczędnie. Rząd majstruje przy cyberbezpieczeństwie
Biznes
Google inwestuje w Niemczech. Dobra wiadomość dla niemieckiego rządu
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Biznes
Nowy cel klimatyczny UE, obniżka stóp i kłopoty handlu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama