Działający w branży edukacyjnej start-up Skriware ruszył właśnie z ekspansją na 26. już rynek zagraniczny – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Warszawska firma ma jednak ambicję, by pomagać uczniom i nauczycielom na całym globie. Jak ustaliliśmy, w tym celu nawiązała współpracę z Intelem. W ramach kooperacji z gigantem innowacyjne rozwiązania edukacyjne (tzw. branża edtech) polskiej spółki pojawią się na międzynarodowej platformie Intel Skills for Innovation, a w efekcie dotrą do użytkowników z całego świata.
Polacy wprowadzą włoskie dzieci w XXI w.
Skriware dostarcza nauczycielom i dzieciom narzędzia do nauki bazującej na praktycznym wykorzystaniu innowacyjnych technologii – firma stworzyła autorskie laboratorium SkriLab, oparte na druku i modelowaniu 3D, robotach edukacyjnych, a także narzędziach do programowania i platformie online przeznaczonej dla nauczycieli. Z tego rozwiązania korzysta już kilka tysięcy szkół w naszym kraju. Ponadto w styczniu br. Skriware ogłosił wsparcie niemal 14 tys. szkół podstawowych w Polsce w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości (start-up w ramach tej inicjatywy przekazał placówkom bezpłatny dostęp do materiałów i narzędzi zamieszczonych na platformie Skriware Academy). Założenia tego programu stanowią odpowiednik włoskiego Piano Scuola 4.0. To właśnie częścią tego projektu staną się innowacje z Polski.
Czytaj więcej
Edukacja to dla start-upów obszar z wielkim potencjałem, w którym nowoczesne technologie, jak choćby roboty czy drukarki 3D, mogą odegrać znaczącą rolę.
Skriware ruszył ze sprzedażą nowatorskich rozwiązań edukacyjnych na rynku włoskim. – Włochy stawiają na digitalizację i wsparcie systemu nauczania nowymi technologiami. Sposobem na unowocześnienie szkolnictwa i zapewnienie dzieciom inspirujących lekcji będzie program Piano Scuola 4.0., którego uruchomienie zwiększy dynamikę rozpoczętej już technologicznej transformacji szkół i procesu nauczania. A nasze autorskie rozwiązania przygotowane na rynek włoski to najwyższej jakości narzędzia edukacyjne na miarę XXI w. – mówi Karol Górnowicz, prezes Skriware.