Aktualizacja: 24.03.2025 05:17 Publikacja: 16.11.2022 22:00
Foto: Adobe Stock
Skala wyzwań związanych z bezpieczeństwem internetowym, z którymi Polska mierzy się od początku wojny w Ukrainie, jest trudna do wyobrażenia. A wciąż przekraczane są kolejne granice. Kiedy w drugiej połowie października informowaliśmy o 1,6 tys. ataków notowanych tygodniowo na pojedyncze instytucje i firmy nad Wisłą, eksperci łapali się za głowy i mówili o historycznych poziomach. Ale ostatnie tygodnie przyniosły kolejne rekordy. Z najnowszych analiz izraelskiej firmy Check Point, które „Rzeczpospolita” publikuje jako pierwsza, wynika, że hakerzy atakują nas już średnio 2 tys. razy tygodniowo. A to oznacza, że względem choćby okresu wakacyjnego zintensyfikowali swoją działalność o niemal 100 proc.
W poniedziałek sieci komórkowe w Polsce rozpoczną licytację cennych częstotliwości radiowych dla sieci 5G – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”.
Problemy z niespłaconym zadłużeniem mają zwłaszcza drobni przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze.
Ponad 40 mężczyzn wniosło oskarżenia przeciwko Mike’owi Jeffriesowi, byłemu prezesowi luksusowej firmy odzieżowej Abercrombie & Fitch. Miał on dopuszczać się wobec nich gwałtów, molestowania seksualnego lub odurzania narkotykami.
Zasady prawidłowej segregacji odpadów wciąż budzą wątpliwości. Te mogą pojawić się m.in., gdy trzeba wyrzucić brudne opakowanie po mięsie. Jak to zrobić prawidłowo i od czego zależy wybór właściwego kosza na odpady?
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Prezydent USA Donald Trump poinformował, że Boeing wygrał przetarg na budowę nowych myśliwców szóstej generacji, które nazwano F-47. Mają mieć one kluczowe znaczenie przy ewentualnym konflikcie z Chinami.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W sobotę 8 marca hakerzy zaatakowali szpital MSWiA w Krakowie. W rezultacie placówka była zmuszona do wstrzymania przyjęć pacjentów i przejścia na dokumentację papierową. - Jestem ostrożnym optymistą i wierzę, że żadne dane pacjentów nie wyciekły – mówi dr n. med. Michał Zabojszcz, dyrektor Szpitala MSWiA w Krakowie.
Amerykański gigant internetowy kupuje start-up Wiz. Za firmę, specjalizującą się w bezpieczeństwie chmurowym, zapłacił właśnie 32 mld dol. Transakcja ma dać Google'owi rynkową przewagę.
W czwartym kwartale 2024 r. ceny ubezpieczeń na świecie spadły średnio o 2 proc. To drugi z rzędu kwartał spadków potwierdzający odwrócenie kilkuletniego trendu wzrostowego. W tym czasie polisy drożały nawet o przeszło 20 proc. rok do roku.
Nie możemy sobie pozwolić na to, by krajowy system cyberbezpieczeństwa 2.0 był systemem z tektury, przepalającym pieniądze podatnika.
Czy myśląc o systemach AI, bierzemy pod uwagę cyberbezpieczeństwo? I czy rozumiemy specyfikę tych systemów? Kwestie te w najbliższych latach zyskają na znaczeniu, co będzie wymagało nowych kompetencji i zasobów (ludzkich, technicznych).
Jeden ze szpitali w Krakowie stał się celem cyberataku - podał wicepremier Krzysztof Gawkowski zapewniając, że życie pacjentów nie jest zagrożone i że wdrożono procedury awaryjne.
Polska w sposób najszerszy i najbardziej restrykcyjny zamierza wdrożyć dyrektywę NIS 2 oraz zalecenia 5G Toolbox – wynika z raportu EY. Stwarza to obawy o nadregulację, która może ograniczyć konkurencyjność.
Teraz podszywają się pod pracodawcę. Eksperci alarmują: pojawiła się nowa metoda przestępców. Ci chcą wzbudzić silne emocje u ofiar, by w ten sposób sprowokować je do błędu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas