Kongres 590: Laureaci „Bitwy Startupów”

Firma BleBox z Wrocławia została zwycięzcą „Bitwy Startupów”, która odbyła się w czasie Kongresu 590 trwającego od czwartku w Jasionce k. Rzeszowa. Laureatów rywalizacji ogłoszono w piątek rano.

Aktualizacja: 18.11.2016 10:44 Publikacja: 18.11.2016 09:34

Kongres 590: Laureaci „Bitwy Startupów”

Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Jak poinformował PAP Tomasz Snażyk, jeden z jurorów, zwycięska firma działa w branży IoT (Internet of Things). Tworzy proste w instalacji i użytkowaniu urządzenia elektroniczne, połączone z autorską technologią uWiFi. Zwycięzcy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 50 tys. zł.

Zdobywcą drugiego miejsca i nagrody w wysokości 35 tys. zł została firma Quotiss z Warszawy, zajmująca się tworzeniem oprogramowania dla firm logistycznych. Trzecie miejsce i 15 tys. zł nagrody przypadło firmie Avatar Genies, także z Warszawy, która działa w branży rozrywkowej – tworzy animacje na żywo.

W „Bitwie” startowały 24 startupy. Składała się ona z dwóch faz – grupowej i finałowej, do której przeszło siedem najlepszych startupów.

Podczas każdej z faz startupy prezentowały swój projekt oceniany przez jury. Warunkiem dopuszczenia startupu do „Bitwy” było zaawansowanie projektu, czyli to, że prezentowany produkt jest już wdrożony, ale będzie dalej rozwijany, dopracowywany.

W skład piętnastoosobowego jury weszli przedstawiciele środowiska inwestorskiego, przedsiębiorców, startupów i biznesu. Jurorzy oceniali głównie zespół tworzący firmę, model biznesowy, to, w jaki sposób chce ona zarabiać i się rozwijać, oraz to, czy rynek już istnieje, czy trzeba go wytworzyć; kolejnym kryterium była ocena innowacyjności.

W czwartek w Jasionce k. Rzeszowa rozpoczął się dwudniowy Kongres 590. Jego głównym celem ma być wymiana idei i doświadczeń przedstawicieli środowisk, które mają wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości. Do Jasionki, oprócz najważniejszych przedstawicieli władz, w tym prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło przyjechali również reprezentanci największych polskich i zagranicznych firm.

Biznes
System kaucyjny powinien być efektywny jak w Skandynawii
Biznes
Azoty zamierzają sprzedać zakłady w Puławach
Biznes
Krym może zostać bez wody pitnej. Władze okupacyjne uspokajają
Biznes
Niemiecki eksport plastikowych śmieci spadł drastycznie. Ale nadal trafiają do Polski
Biznes
Fala dziwnych kradzieży na Wyspach. Oskarżenia padają także pod adresem Polaków
Biznes
Podejrzana decyzja Kremla o awariach tydzień przed wysadzeniem tamy na Ukrainie