Aktualizacja: 17.05.2017 09:37 Publikacja: 16.05.2017 19:52
2 zdjęcia
ZobaczFoto: Fotolia
Dziś mniej więcej tylko co 20. firma w Polsce jest członkiem jakiejś organizacji gospodarczej. Ministerstwo Rozwoju chce diametralnie zmienić ten stan rzeczy. Po wprowadzeniu powszechnego samorządu gospodarczego każdy przedsiębiorca miałby należeć do niego z mocy prawa, czyli z automatu.
Nową strukturę mają tworzyć m.in. izby powszechnego samorządu gospodarczego, które będą miały swojego prezesa, zarząd, komisję rewizyjną, podzespoły ds. mikro-, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Najwyższym organem izby ma być jej zgromadzenie, a przedstawicieli do niego mają ze swojego grona wybierać przedsiębiorcy działający w danym województwie – wynika z projektu ustawy, do którego dotarła „Rzeczpospolita".
Zamrożone na terenie Wspólnoty gotówka i papiery wartościowe oligarchów objętych sankcjami oraz rosyjskich państ...
Telewizja Russia Today - propagandowa tuba rosyjskiego reżimu, dostała w minionym roku rekordową kwotę pieniędzy...
Już trzy czwarte firm w Unii osiągnęło w 2024 r. co najmniej podstawowy poziom wykorzystania technologii cyfrowy...
Upadłe Rafako i Hutę Częstochowa dotychczas łączył jeden, wspólny sposób ratowania poprzez udział spółek Skarbu...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Blisko połowa Polaków nie widzi swojej drogi zawodowej w prowadzeniu własnego biznesu, choć ponad 80 proc. uważa...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas