Grow Up Start Up to impreza przeznaczona dla przedsiębiorców, zarówno małych, jak i dużych oraz tych, którzy dopiero planują rozpocząć działalność biznesową. W konferencji uczestniczą przede wszystkim praktycy – biznesmeni, którzy odnieśli światowy sukces. – Życzę szczęścia wszystkim początkującym polskim przedsiębiorcom – mówił w nagranym wystąpieniu otwierającym spotkanie Richard Branson. Stworzył markę Virgin, która uczyniła go jednym z najbogatszych ludzi świata.
Dwudniowa impreza podzielona jest na bloki tematyczne poświęcone różnym zagadnieniom biznesowym. W towarzyszącym im panelach dyskusyjnych rozmawiano wczoraj m.in. o tym, jakie znaczenie w biznesie mają różnice kulturowe, o sile e-relacji, finansowaniu firmy w różnych etapach jej rozwoju czy wdrażaniu niestandardowych pomysłów biznesowych w życie. Tematami czwartkowych paneli będzie m.in. finansowanie rozwoju firmy przez anioły biznesu i budowanie idealnego e-biznesu.
– Żeby odnieść sukces, trzeba mieć dużo samozaparcia, ale i trochę szczęścia – mówił Tad Witkowicz, który wprowadził już dwie swoje firmy na Nasdaq, a obecnie wspiera rozwój start-upów. Był gościem bloku o nazwie „Umysł milionera", na którym dyskutowano o podejściu do ryzyka i realizowaniu wizji. Biznesmen podkreślał, że start-upy zazwyczaj nie mają na początku żadnych kapitałów, zaplecza finansowego, a tylko unikalny pomysł. – Musimy zdefiniować wąsko swoje poletko i stworzyć coś, czego nie są w stanie stworzyć wielkie korporacje. Tylko w ten sposób możemy sprawić, że klienci wybiorą nasz produkt, a nie stworzony przez globalną firmę – mówi Witkowicz.
Uczestnicy Grow Up Start Up podkreślali, że innowacyjne pomysły mogą powstawać w każdych okolicznościach. Paddy Cosgrave, Irlandczyk, który stworzył firmę f.ounders organizującą eventy znane jako „Davos dla geeków", podkreślał, że wychował się na wsi, a mimo to potrafił zbudować rozpoznawalny biznes.
Częścią konferencji, której patronem medialnym jest „Rz", było wręczenie nagród w konkursie na najbardziej innowacyjny start-up – Virgin Academy. Startowało w nim ponad 1000 firm. Zwycięzcą, który otrzymał 100 tys. zł, był projekt migam.pl. Jego założyciele chcą stworzyć awatara, który będzie komunikował się z internautami w języku migowym.