Wszystkim posiadaczom polis ubezpieczenia należności zostały o 50 proc. obniżone koszty sprawdzania wiarygodności i wypłacalności nowych kontrahentów w ponad 240 krajach na całym świecie – informuje Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes Z tytułu jednej polisy można taniej zweryfikować zagranicznych odbiorców z całej Unii Europejskiej oraz z innych krajów, takich jak: Afganistan, Algieria, Arabia Saudyjska, Azerbejdżan, Bahrajn, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czarnogóra, Egipt, Indie, Indonezja, Iran, Katar, Kazachstan, Kuwejt, Macedonia, Malezja, Maroko, Mongolia, Oman, Pakistan, Serbia, Wietnam, Turkmenistan, czy też Tunezja, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie.
- Monitorując zachowania biznesowe rodzimych eksporterów widzimy szybko zaostrzającą się konkurencję w pozyskiwaniu nowych rynków zbytu dla towarów, które dotychczas były importowane przez Federację Rosyjską. Wiele firm chcąc wręcz za wszelką cenę pozyskać odbiorców dla swoich produktów, pobieżnie weryfikuje nowych odbiorców, narażając się na ryzyko braku płatności i oszustwa. Dodatkowo pojawia się nadpodaż, a wraz z nią nie tylko spadają ceny, ale zwiększa się właśnie ryzyko braku płatności. Pierwszymi widocznymi symptomami rosnącego ryzyka jest stopniowy wzrost opóźnień w płatnościach. Naszym głównym celem jest pomoc w uniknięciu możliwych do przewidzenia strat z tytułu niezapłaconych należności – mówi Tomasz Starus, członek zarządu, nadzorujący w Towarzystwie Ubezpieczeń Euler Hermes, pion oceny ryzyka.
Rosja wprowadziła embargo na warzywa, owoce, przetwory z mleka, mięso i ryby z UE, USA, Kanady, Norwegii i Australii. Zakaz zaczął obowiązywać 7 sierpnia i ma potrwać rok. Polskie warzywa i owoce nie mogą trafiać na rynek rosyjski od 1 sierpnia tego roku.