Jak podaje Asseco, przejęta spółka działa w Portugalii oraz jest dostawcą rozwiązań IT w tym kraju i na portugalskojęzycznych rynkach wschodzących Afryki – w Angoli, Mozambiku oraz Republice Zielonego Przylądka. Dzięki tej akwizycji grupa Asseco będzie obecna w kolejnych, po Nigerii i Etiopii, krajach Afryki oraz otworzy nowe perspektywy ekspansji na rynki Ameryki Południowej.

Główna siedziba Exictos mieści się w Lizbonie, gdzie zatrudnionych jest 220 osób. Spółka prowadzi działalność w dużej mierze na rynkach wschodzących w Afryce. Łącznie we wszystkich biurach zatrudnia około 400 pracowników. Jej przychody za 2014 r. wyniosły ponad 41 mln euro, a zysk netto prawie 5 mln euro.

- Od lat prowadzimy konsekwentną politykę akwizycyjną, dzięki czemu jesteśmy obecni w ponad 40 państwach świata. Bardzo się cieszę, że firma Exictos stanie się częścią grupy Asseco. Tym samym rozpoczniemy działalność w kolejnych, po Nigerii i Etiopii, krajach Afryki oraz otworzymy nowe perspektywy ekspansji na rynki Ameryki Południowej. Jestem przekonany, że krok ten wzmocni pozycję Asseco w regionie iberyjskim, a także otworzy perspektywę bliskiej współpracy Exictos z Asseco Spain. Dzięki tej akwizycji umocnimy także swoją pozycję, jako dostawcy dla sektora bankowego na poziomie międzynarodowym – mówi Adam Góral, prezes Asseco Poland. Obecnie giełdowa spółka stoi na czele grupy, która jest federacją firm informatycznych, działających w ponad 40 krajach.

- W 2014 r. przychody grupy wyniosły ponad 6,2 mld zł., z czego 73 proc. pochodziło z rynków zagranicznych. Istotą rozwoju poprzez akwizycje jest nie tylko ekspansja geograficzna, ale również zwiększanie kompetencji sektorowych całej grupy – zaznacza Góral.

Kurs Asseco Poland dziś lekko rośnie. Przed godz. 10 akcje drożeją o 0,6 proc. do 53,73 zł.