Gaz-System w ostatnich sześciu latach najwięcej gazociągów wybudował w północno - zachodniej, zachodniej i środkowej Polsce. Kluczowe znaczenie dla funkcjonowania krajowej sieci mają zwłaszcza połączenia: Świnoujście - Szczecin, Szczecin - Gdańsk, Włocławek - Gdynia, Szczecin - Lwówek, Gustorzyn - Odolanów, Rembelszczyzna - Gustorzyn, Taczalin - Radakowice - Gałów, Jeleniów - Dziwiszów, Lasów - Jeleniów i Gałów - Kiełczów.
Ważne znaczenie odgrywają również powstałe połączenia międzysystemowe z Niemcami w Lasowie i wybudowane w 2011 r. połączenie z Czechami w Cieszynie. Gaz-System od 2010 r. pełni też funkcję niezależnego operatora polskiego odcinka gazociągu jamalskiego. W ramach usługi wirtualnego i fizycznego rewersu można przez ten punkt importować do Polski z kierunku zachodniego 5,5 mld m3 gazu na zasadach ciągłych oraz 2,7 mld m3 na zasadach przerywanych. Ponadto w 2012 r. uruchomiono pierwszy historyczny transport gazu na Ukrainę.
W wyniku programu inwestycyjnego realizowanego w latach 2009-2015 powstało ponad 1,2 tys. km nowych gazociągów, 2 tłocznie gazu oraz 41 stacji gazowych. Wszystkie inwestycje kosztowały ponad 3,8 mld złotych, z czego około 1,2 mld zł stanowiło unijne dofinansowanie.
Na tym nie koniec. - Dzięki realizacji inwestycji w kraju, a następnie zintegrowaniu naszej sieci z infrastrukturą europejską w ramach Korytarza Północ - Południe będziemy mogli efektywnie wykorzystać nowe możliwości rynkowe. Elastyczna wewnętrzna sieć przesyłowa wraz z połączeniami międzysystemowymi i terminalem LNG otwiera nam perspektywy dostępu do światowego rynku gazu i pozytywnie wpływa na konkurencyjność ceny surowca - powiedział Jan Chadam, prezes Gaz-Systemu cytowany w komunikacie prasowym.
Kolejny program inwestycyjny obejmie lata 2016-2025. W jego ramach powstanie około 2,2 tys. km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. W tej perspektywie planowane jest także uruchomienie nowych połączeń gazowych z Czechami, Słowacją, Litwą i Ukrainą.