Aktualizacja: 24.05.2019 12:52 Publikacja: 24.05.2019 12:08
Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska
Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł wtedy w sprawie decyzji administracyjnej Komisji Nadzoru Finansowego z lipca 2014 r. zakazującej wykonywania prawa głosu z akcji FM Banku przez fundusze Abrisu, które były jego właścicielem.
Z komunikatu KNF wynika, że Naczelny Sąd Administracyjny dokonując kontroli wyroku sądu wojewódzkiego uznał, że w ramach postępowania administracyjnego prowadzonego przez KNF nie doszło do naruszeń kodeksu postępowania administracyjnego, które miały istotny wpływ na wynik sprawy. Wskazał, że KNF w sposób prawidłowy ustaliła stan faktyczny i przestrzegała zasady czynnego udziału strony. NSA nie dostrzegł również okoliczności, które podważałyby stwierdzenie, że postępowanie było prowadzone w sposób obiektywny i niedyskryminujący ówczesnych akcjonariuszy FM Banku. Podkreślił ponadto, że KNF w ustalonym stanie faktycznym miała podstawy do wydania decyzji o zakazie wykonywania prawa głosu z akcji, ponieważ akcjonariusze nie wywiązywali się ze zobowiązań, które złożyli w latach poprzednich wobec KNF w zakresie konsultowania zmian dokonywanych w zarządzie banku. W przekonaniu NSA takie działanie uzasadniało twierdzenie, że zachodzi sytuacja, w której zagrożone jest ostrożne i stabilne zarządzanie FM bankiem poprzez negatywny wpływ akcjonariuszy na działalność tego banku.
Wyjście z Polski dużej hiszpańskiej grupy Santander pokazuje, że nawet na wydawałoby się poukładanym rynku wszys...
Bank ING BSK zarobił ponad miliard złotych w pierwszych trzech miesiącach roku. Trudniejsze mogą być kolejne mie...
Litewska sejmowa komisja antykorupcyjna oczekuje od Banku Litwy wyjaśnień w sprawie firmy, która przeprowadziła...
Bank zanotował w I kwartale wysoki wzrost popytu ze strony klientów biznesowych. Klienci indywidualni nie dopisa...
Bank zarobił ponad miliard złotych w pierwszych trzech miesiącach roku, co okazało się zgodne z oczekiwaniami an...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas