W wyniku połączenia powstał Getin Noble Bank, jeden z największych banków komercyjnych z przewaga polskiego kapitału.

— Naszym celem jest, aby w ciągu kilku lat Getin Noble Bank wszedł do grona pięciu największych banków działających w Polsce — mówi Krzysztof Rosinski, p.o. prezesa Getin Noble Bank. W skład zarządu banku wchodzi jeszcze pięć innych osób, w tym Jarosław Augustyniak, jako pierwszy wiceprezes, wcześniej szef Noble Bank. 11 stycznia zarząd ma przedstawić nową strategię połączonego banku.

Oddziały banku będą funkcjonowały nadal w ramach wyodrębnionych placówek Noble Banku, specjalizujących się w bankowości prywatnej oraz placówek Getin Banku specjalizujących się w bankowości detalicznej. Analitycy i inwestorzy zastanawiają się jak ostatecznie przebiegnie fuzja Getin Banku z Noble Bankiem. Samo jej ogłoszenie było zaskoczeniem dla wszystkich i do dziś eksperci nie widzą powodu tego kroku i zmiany dotychczasowej strategii. Inni wskazują, że połączenie dwóch instytucji skrajnie różnych pod względem kultury korporacyjnej może wcale nie być łatwe.

— Kultura korporacyjna jest odzwierciedleniem twórców firmy. Getin Bank z jego hierarchiczną strukturą tworzył Leszek Czarnecki. W Noble Bank panuje dużo bardziej przyjazna atmosfera, większa swoboda i rozłożona odpowiedzialność — mówi nasz rozmówca.