Według informacji serwisu Money.pl, rząd planuje wydłużyć ustawowe wakacje kredytowe co najmniej o rok, czyli do końca 2024 r. Według portalu pomysł dojrzewa w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego.
– Na ten rok rozwiązania są przyjęte. Zobaczymy, jak będą kształtowały się stopy procentowe. Jeśli stopy spadną w dół, to nie będzie potrzebne przedłużenie – powiedział Piotr Muller, rzecznik rządu, na porannej konferencji prasowej.
Czytaj więcej
Mieszkańcy największych miast mają najwyższe kredyty hipoteczne w relacji do swoich zarobków. Bo i same mieszkania są tam najdroższe, ale też dzięki wyższym wynagrodzeniom mogą więcej w banku pożyczyć.
Banki od początku roku były jedną z najmocniejszych grup, a WIG-banki wciąż jest około 7 proc. nad kreską.
Paweł Borys, prezes PFR, określił informację Money.pl fake newsem. „Informacja Money.pl ws. wakacji kredytowych to czysta spekulacja bez podstaw według stanowiska rzecznika rządu Piotra Mullera. Program trwa 2 lata i są przesłanki dla oczekiwania spadku stóp proc. w 2024 r., co powinno pozytywnie wpłynąć na sytuację kredytobiorców. Wygląda to więc obecnie na fake news” – stwierdził Borys.