Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 17.09.2025 00:56 Publikacja: 22.12.2022 14:50
Foto: Adobe Stock
Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wyniósł w grudniu 21,8 pkt. To co prawda o 3,5 pkt. więcej niż w listopadzie, ale wciąż znacząco poniżej długoletniej średniej - podaje Związek Banków Polskich oraz Minds & Roses w comiesięcznym badaniu Monitor Bankowy.
Do lekkiej poprawy nastrojów wśród bankowców przyczyniły się przede wszystkim oczekiwania co do aktywności klientów w nadchodzących sześciu miesiącach. Wskaźnik prognoz wzrósł w grudniu aż o 14,8 pkt do 26,1 pkt. - Wzrosty widać w niemal wszystkich kategoriach, co naprawa pewnym optymizmem – komentuje Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Opinia rzecznika generalnego TSUE o wskaźniku WIBOR nie pogrążyła banków. Ale ich wyceny giełdowe i tak pozostaj...
Prezes UniCredit, Andrea Orcel, powiedział, że włoski bank może rozważyć sprzedaż swojego udziału w niemieckim C...
Zgodnie z przewidywaniami, wstępną opinię unijnego trybunału na temat WIBOR w Polsce każda ze stron sporu interp...
Sądząc po reakcji giełdy, unijny trybunał nie pogrążył sektora bankowego. Ale też sprawa WIBOR nie została rozst...
Sektor finansowy jest coraz częściej atakowany przez cyberprzestępców. O incydencie poinformował największy pols...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas