Według dziennika, który nie ujawnia swych źródeł,  resort finansów chce powiadomić bank o postępowaniu dla odzyskania całości lub części ulgi 2,2 mld euro, z jakiej bank korzystał w latach 2009-10. Resort zasłonił się tajemnicą podatkową i odmówił skomentowania tej informacji.

Dyrektor generalny banku wraził na początku listopada, że jest spokojny o decyzję administracji podatkowej w sprawie tej ulgi.  Tego samego dnia, 3 listopada, minister Michel Sapin powiedział, że eksperci podatkowi zadecydują w najbliższych dniach, czy środki te należy odzyskać.

Bank w pisemnym oświadczeniu postawił podobnie jak resort, ale przypomniał swe stanowisko w tej sprawie. "Podatkowe potraktowanie straty spowodowanej przez oszukańcze działania Jerome Kerviela zostało zrealizowane zgodnie z ustawodawstwem podatkowym mającym zastosowanie do każdego przedsiębiorstwa. Bank miał już okazję stwierdzić, że decyzja sądu apelacyjnego z Wersalu nie kwestionuje zasadności podatkowego potrącenia straty. Bank użyje więc w tym przypadku wszelkich środków prawnych dla podkreślenia tego stanowiska".

Sąd w Wersalu orzekł na początku października, że  trader Jerome Kerviel był jedynie częściowo odpowiedzialny za straty oszacowane na 4,9 mld euro w 2008 r,, a bank pozwolił na rozwijanie wadliwego systemu. Wcześniej rząd przyznał bankowi ulgę podatkową 2,2 mld w związku z tą stratą, po werdykcie sądu polecił administracji podatkowej zbadać, czy ulga była słuszna.