Według ekspertów to kolejny bolesny cios dla gospodarki tego Argentyny, która zmaga się z kryzysem gospodarczym i załamaniem waluty.

53-letni Lusi Caputo, był traderem JPMorgan Chase & Co i Deutsche Banku oraz ministrem finansów w rządzie prezydenta Mauricio Macriego. Były już prezes oświadczył, że zrezygnował z powodów osobistych - informuje Bloomberg.

Caputo usiłował ustabilizować argentyńskie peso, które straciło 50 proc. swojej wartości w tym roku. Najwięcej spośród wszystkich walut rynków wschodzących. Załamanie peso doprowadził do drugiej recesji w ciągu trzech lat oraz wzrostu inflacji.W zeszłym miesiącu bank centralny podniósł stopy procentowe do poziomu 60 proc., najwyższego na świecie.

Argentynie udało się uzyskać z MFW nowy kredyt na ratowanie gospodarki w wysokości 50 mld dolarów.

Nowym szefem banku centralnego Argentyny ma zostać Guido Sandleris, dotychczasowy wiceminister gospodarki - informuje BBC.

Po publikacji komunikatu o dymisji szefa banku centralnego argentyńskie peso straciło do dolara 4,5 proc. Amerykańska waluta kosztuje obecnie 39 peso. Jeszcze trzy miesiące temu za 1 dolara płacono poniżej 30 peso. Natomiast na początku roku 18 peso.