Aktualizacja: 01.04.2015 11:41 Publikacja: 01.04.2015 11:06
Foto: Bloomberg
PKO BP, lider sektora bankowego w Polsce może zatrzymać w spółce cały wypracowany w 2014 r. zysk netto. Tym samym spółka dołączyła do mBanku, który już wcześniej otrzymał podobne zalecenie od Komisji Nadzoru Finansowego.
Oba banki otrzymały od nadzorcy zalecenie zatrzymania zysku za 2014 r. w spółce do czasu ustalenia przez KNF dodatkowych wymogów kapitałowych. PKO BP poszedł jednak dalej i zmienił swoją politykę dywidendową. Bank zaproponował bowiem zmianę wskaźników adekwatności kapitałowej. - Polityka dywidendowa zakłada możliwość realizowania wypłat z zysku banku dla akcjonariuszy w długim terminie w kwocie nadwyżki kapitału powyżej minimalnych wskaźników adekwatności kapitałowej, z uwzględnieniem dodatkowego zabezpieczenia kapitałowego. Polityka dywidendowa uwzględnia czynniki związane z działalnością banku i spółek grupy kapitałowej, a w szczególności wymogi i rekomendacje nadzorcze w zakresie adekwatności kapitałowej" – napisano w opublikowanym komunikacie. Jak podano, łączny wskaźnik kapitałowy określający dywidendę powinien znaleźć się powyżej poziomu 12,5 proc., a współczynnik Tier 1 powyżej 12 proc.
W Banku Millennium liczba ugód z frankowiczami spadła kwartał do kwartału, ale liczba nowych roszczeń od klientó...
Wyjście z Polski dużej hiszpańskiej grupy Santander pokazuje, że nawet na wydawałoby się poukładanym rynku wszys...
Bank ING BSK zarobił ponad miliard złotych w pierwszych trzech miesiącach roku. Trudniejsze mogą być kolejne mie...
Litewska sejmowa komisja antykorupcyjna oczekuje od Banku Litwy wyjaśnień w sprawie firmy, która przeprowadziła...
Bank zanotował w I kwartale wysoki wzrost popytu ze strony klientów biznesowych. Klienci indywidualni nie dopisa...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas