fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Związki partnerskie

Gowin o sporze z Tuskiem w sprawie związków partnerskich

Donald Tusk i Jarosław Gowin
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Paweł Majewski
- Wyjaśniliśmy powody, dla których doszło do tej rozbieżności zdań - relacjonował w RMF FM swoja rozmowę z premierem Donaldem Tuskiem minister sprawiedliwości Jarosław Gowin
Część rozmowy dotyczyła sporu, który ujawnił się w PO po odrzuceniu przez Sejm projektów ustaw o związkach partnerskich.
- Wiele osób w tej sprawie popełniło rozmaite, drobne błędy niewynikające ze złej woli. Wśród tych osób jestem także ja - przyznał Gowin, który w dniu głosowania wystąpił w Sejmie i mówił o niekonstytucyjności projektów.
- Za mało rozmawialiśmy i chyba pan premier był zaskoczony moim stanowiskiem, chociaż mnie się wydawało, że artykułowałem to stanowisko wcześniej całkowicie wyraźnie - stwierdził.
Zapewnił, że wbrew przekazom medialnym premier nie był na niego zły.
- Wyobrażenie o Donaldzie Tusku jako człowieku, który emocjonalnie wbija swoich rozmówców w ziemię, jest kompletnie oderwane od rzeczywistości - przekonywał minister sprawiedliwości. - Musieliśmy sobie wyjaśnić przyczyny i okoliczności takiej publicznej rozbieżności zdań, ale pan premier przyjął moje wyjaśnienia, sprawa jest zamknięta - dodał.
Jego zdaniem winą za nieporozumienie w partii należy obciążyć również kierownictwo klubu. - Projekt Artura Dunina nie był przedyskutowany, został wprowadzony tylnymi drzwiami - skończyło się to tak, jak się skończyło - powiedział.
Później o sprawę pytany był premier.
- Minister Gowin wyjaśnił swoje postępowanie. Nie mam zamiaru do tego wracać. Od swoich współpracowników wymagam lojalności. Jestem pewny, że minister Gowin lekcję z tego, co się stało wyciągnął - ocenił Tusk.
Gowin mówił w imieniu konserwatywnego skrzydła partii o ewentualnych projektach dotyczących kwestii uregulowania spraw związanych z problemami par, które nie mają ślubu. Zapewnił, że to środowisko zgłosi jeden projekt. - W pewnym momencie wybierzemy, czy to będzie projekt Jacka Żalka, czy ten drugi (grupa posłanek - red.) - zapewnił.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA