fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

"Bejbi blues" na Berlinale 2013

Magdalena Berus i Nikodem Rozbicki. Fot. Łukasz Niewiadomski
PISF
Film Katarzyny Rosłaniec zostanie pokazany w ramach sekcji Generation 14plus na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, który odbędzie się w dniach 7-17 lutego 2013
Sekcja Generation prezentuje filmy o dzieciach (Generation Kplus) i młodzieży (Generation 14plus). W tym roku w sekcji Generation 14plus oprócz "Bejbi blues" znalazło sie 7 produkcji z całego świata m.in. "Hide Your Smiling Faces" Daniela Patricka Carbone'a i "The Cold Lands" Louisz Sutherlanda i Marka Albistona.
"Bejbi blues" to historia niedojrzałej 17-latki, która zostaje matką. Chciała mieć dziecko, bo fajnie jest mieć dziecko. Wszystkie młode gwiazdy jak Britney Spears czy Nicole Richie mają dzieci. Ale dlaczego tak naprawdę Natalia zdecydowała się na macierzyństwo w tak młodym wieku? Może odpowiedź kryje się w tym co piszą nastolatki na internetowych forach? Chcą mieć dziecko, żeby w końcu ktoś je naprawdę kochał, żeby same miały kogoś do kochania.
"Odważny, prawdziwy i wstrząsający portret pokolenia młodych Polaków" - tak nowy film Rosłaniec opisuje jego dystrybutor, zwracając uwagę, że w berlińskiej konkursowej sekcji Generation pokazywane są "najciekawsze i najlepsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej".
Rolę Natalii zagrała Magdalena Berus. W obsadzie "Bejbi blues" są też m.in.: Klaudia Bułka, Nikodem Rozbicki, Michał Trzeciakowski, Mateusz Kościukiewicz i Magdalena Boczarska. Film powstał pod opieką artystyczną Małgorzaty Szumowskiej.
Światowa premiera "Bejbi blues" odbyła się we wrześniu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Film Rosłaniec zebrał od zagranicznych krytyków dobre oceny. "Młodzi aktorzy urzekają naturalnością, a finałowa scena elektryzuje" - oceniono na łamach znanego magazynu "Variety".
63. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie odbędzie się w dniach 7-17 lutego.
Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej - czytaj więcej na stronie PISF.
 
Bejbi blues - zwiastun filmu
 
Źródło: PISF
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA