fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Elektorat Platformy ma dość Niesiołowskiego?

W Sieci Opinii
Kto spośród działaczy PO, PiS i SLD najbardziej szkodzi własnej partii? - zapytał internautów Eryk Mistewicz. Wyborcy Platformy wskazali wicemarszałka Sejmu
Przez kilka godzin nadchodziły odpowiedzi, tworząc ciekawą „chmurę nazwisk”. Szybko zauważyłem, że intuicje użytkowników Twittera pokrywają się z zamawianymi za duże pieniądze przez ośrodki polityczne analizami wizerunkowymi. Okazało się, że jedna osoba dzierży palmę szkodnictwa w PO wobec tej partii: Stefan Niesiołowski. Co ważne, najsilniej zdanie to formułowali zagorzali zwolennicy partii Donalda Tuska, najgłośniej namawiający zwykle do głosowania na Platformę Obywatelską.?
Zdaniem Mistewicza, taka jest współczesna polityka:?
Każda partia potrzebuje Stańczyka, fightera, Jasia Fasolę. Każda z partii potrzebuje „delegata do spraw wrzutek" i testera najbardziej absurdalnych pomysłów politycznych, opowiadającego niestworzone historie dla odwrócenia uwagi od realnych problemów.?
Współautor "Anatomii władzy" pisze również, dlaczego rośnie poziom agresji w wypowiedziach? polityków.
Im większa agresja między PO a PiS, tym lepiej zostają zmotywowani przed wyborami stronnicy obu stron. Zyskują maksymalną motywację, w akcie głosowania ratując kraj bądź przed „Zdrajcą Tuskiem", bądź przed „Faszystą Kaczyńskim". Angażują się też w przekonywanie innych.?
Ze Stefanem Niesiołowskim Platforma nie jest ani normalna, ani spokojna, ani zdrowa - kończy Mistewicz?.
 
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA