fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Do PO wstępować nie zamierzałam

W Sieci Opinii
Transferowa karuzela Platformy, śmieszy, tumani i przestrasza wielu. Co o tych roszadach sądzi wiceprzewodnicząca partii rządzącej, Hanna Gronkiewicz-Waltz?


Tak na marginesie: to do PO wstępować nie zamierzałam. Ale Donald Tusk i Jan Rokita przekonali mnie, że jak mam startować z list PO do Sejmu, to powinnam się zapisać do partii. Że inaczej być nie może. Teraz PO jest bardziej socjalna niż była na początku. Jest mniej liberalna niż była w swoich założeniach. Godzi się na większą interwencję państwa w życie gospodarcze i nawet w życie jednostki. Walka z dopalaczami, przekazanie części składek do OFE państwowego ZUS itp. To nie były posunięcia liberalne.

Nowy kurs partyjny nie przeraża jednak dzielnej Hanny Gronkiewicz-Waltz, która o PO i transferach politycznych mówi:

Nigdy nie uważałam, że partia musi mieć takie same poglądy jak wszyscy jej ludzie. Gdy byłam posłem, zapewniono mnie, że w sprawach światopoglądowych mogę głosować tak, jak uważam. Że nie będzie żadnego przymusu. I tak było. (...) Partia jest po to, by wygrywać wybory. Są ludzie, którzy są na tyle znani w swoim regionie, że wygrają, choć nie startują z pierwszego miejsca. (...) Partia nie jest, nie powinna być sektą osób, które są ze sobą powiązane wzajemnymi układami. Jeśli wspieram kogoś dlatego, że jest w aparacie partyjnym, to jest to zachowanie sekciarskie.
Nareszcie dowiedzieliśmy się, po co właściwie istnieje PO i to z ust jej wiceprzewodniczącej. Poznaliśmy również kulisy wejścia Hanny Gronkiewicz-Waltz do drużyny Tuska. Zgadzamy się, że partia nie powinna być sektą, powiązaną wzajemnymi układami. Zastanawiamy się w takim razie, jak nazwać w PO "spółdzielnię" Cezarego Grabarczyka, stronników Grzegorza Schetyny czy dwór Bronisława Komorowskiego. Czy Państwo mają jakieś propozycje?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA