fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Ryszard Czarnecki o Zbigniewie Ziobrze: Chce tworzyć swoją partię

W Sieci Opinii
Ryszard Czarnecki ocenia zachowanie Zbigniewa Ziobry i nie wróży mu przyszłości poza PiS
Taki festiwal medialny, który ma miejsce dziesiąty dzień, na pewno Prawu i Sprawiedliwości nie służy.
Ocenia też przyczyny wypowiedzi partyjnego kolegi:
Myślałem, że walczy o większe wpływy kosztem premiera Kaczyńskiego. Teraz myślę, że celem jego i kolegów jest powstanie nowej formacji. (…) To mi przypomina to co się działo, kiedy tworzył się PJN. (…) Mam wrażenie, że nasi koledzy szykują rozłam i mówię to z bólem.
Europoseł ocenia też ewentualne perspektywy nowej formacji:
Powinni pamiętać, jak skończył projekt o nazwie PJN, jak skończył projekt o nazwie Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka - wszystkie projekty, które powstały z PiS, poniosły kompletne fiasko.
Krytycznie odnosi się też do tworzenia frakcji wewnątrz partii:
Uważam, że próby tworzenia frakcji w PiS to błąd. PiS nie jest ptakiem, który ma skrzydła. Zamiast kłócić się w mediach trzeba pójść do przodu i być rzeczywistą alternatywą dla Platformy.
Czarnecki dodaje:
Zbyszek Ziobro ma dziś chyba, niestety, inny plan polityczny. Nie chodzi mu o to, co się dzieje w PiS, ale tworzenie nowej partii politycznej. (...) W praktyce, to co robi Zbigniew Ziobro, to jest tworzenie frakcji i tworzenie groźby podziału partii.
Europoseł nie przejmuje się jednak planami Ziobry:
Jarosław Kaczyński jest cały czas głównym rozgrywającym. Jest nie tylko prezesem, ale człowiekiem, który zdobył osiem milionów głosów w wyborach prezydenckich. To jest ogromny kapitał.
Polityk PiS na koniec wyraża nadzieję:
Ja się spodziewam, że Zbigniew Ziobro zawróci ze złej drogi. Chciałbym wierzyć, że przeprosi koleżanki, kolegów i wyborców za to co robi.
Czyli - Zbigniewie Ziobro, nie idź tą drogą!
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA