fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Janina Paradowska: Gowin niech popracuje, najwyżej się skompromituje

W Sieci Opinii
Nominacja Jarosława Gowina wywołała falę gorących opinii. Decyzję swojego ulubionego premiera skomentowała również Janina Paradowska
W „SE” Paradowska mówi o zaskoczeniach:

Największe to minister Gowin jako minister sprawiedliwości. Nie podzielam opinii premiera, że wyzwaniem jest dziś deregulacja. Najważniejsza jest procedura. To przez zasadnicze zmiany w prawie procesy trwają tak długo. Nie wiem, czy poseł Gowin ma o tym jakiekolwiek pojęcie. Ale to ryzyko nawet mi się podoba. Gowin był głównym krytykiem. Niech się weźmie za robotę, najwyżej się skompromituje.

A jak reszta niespodzianek, jakie przygotował Donald Tusk?

Może nieco zaskakiwać sport dla pani Muchy, ale ja ją bardzo cenię jako osobę kompetentną w wielu dziedzinach. Części ministrów jeszcze nie znamy. Rząd w najważniejszej części to jednak kontynuacja. Tworzenie gabinetu i władz klubu to układanka, równoważenie wpływów w PO. I tu premier poradził sobie prawie genialnie. Rozczarowało mnie, że poza podziałem Ministerstwa Infrastruktury premier nie dokonał głębszych zmian w centrum rządu. Pan Cichocki zostaje szefem MSW. Bez administracji ogranicza się to do służb mundurowych. Gdyby kolejnym krokiem było wyjęcie służb specjalnych spod premiera, to dobrze. Ale więcej zmian nie ma.

Wróżka Janina nie zapomina o Bartoszu Arłukowiczu:

Premier powiedział, że nikt nie zostaje ministrem na pewno na cztery lata. Ale może oswoiłam się już z tą kandydaturą? Arłukowicz ma w sobie determinację i może sobie poradzić. Problem w tym, że miał kompletnie inny pogląd na reformę zdrowia niż minister Kopacz. I teraz będzie musiał realizować i kończyć jej reformy. Rozumiem jednak, że zmienił zdanie albo zawarto kompromis.

Kolejny raz ogarnia nas błogość po przeczytaniu słów redaktor Paradowskiej. Nic tak nie poprawia nastroju jak obiektywne dziennikarstwo w jej wykonaniu. Arłukowicz może i ma determinację - ale wyłącznie w dziedzinie zdobywania kolejnych szczebli na politycznej drabinie.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA