fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Kaczyński: Na prawicy jest tylko jedna partia. Ziobro: Podejmujemy wyzwanie

W Sieci Opinii
W Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa prezesa PiS. Mówił o wiarygodności polityków, którzy wyszli z klubu Prawa i Sprawiedliwości. W mieście pojawił się także lider "Solidarnej Polski" - Zbigniew Ziobro
Nie przyjechałem na żadną wojnę, przyjechałem po to, żeby powiedzieć państwu, obywatelom tego miasta i tej ziemi kilka słów na tematy, które są ważne i interesujące dla wszystkich Polaków – powiedział Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS mówił o członkach „Solidarnej Polski”, którzy swoją postawą zawiedli wyborców:
Wiarygodność została poważnie naruszona i podważona przez tych, którzy jeszcze kilka tygodni temu zabiegali o głosy dla PiS. Oni zawiedli swoich wyborców. (...) Prawicy nie można budować na ludziach niewiarygodnych, to jest formacja odwołująca się do tradycji, do wiary, do patriotyzmu, do honoru, do tych wszystkich wartości, które kiedyś konstytuowały przynajmniej w sferze deklaratywnej życie publiczne. (...) Na prawicy jest tylko jedna partia.
Kaczyński dodał:
Przynajmniej dla nas, dla formacji prawicowych te zasady są bardzo ważne, podstawowe po dziś dzień. Kto te zasady łamie, raczej nie sytuuje się po prawej stronie, nawet jeżeli tak deklaruje.
W tym samym czasie w Nowym Sączu konferencję prasową zorganizowali politycy z „Solidarnej Polski” - Jacek Kurski i Zbigniew Ziobro, który powiedział:
Skoro wyrzucono nas, to my podejmujemy wyzwanie. Podejmujemy wyzwanie budowy nowej formacji prawicowej i to spontaniczne, wielkie poparcie w Nowym Sączu tylko mnie utwierdziło w tym przekonaniu, że zbudujemy i zwyciężymy dla Polski.
Zaczęła się walka o lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Kto ją wygra - Państwa zdaniem?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA