fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Tomasz Lis zaczyna "latać" po ramówce TVP

W Sieci Opinii
Widowisko polityczne „Tomasz Lis na żywo” ogląda coraz mniej Polaków. Czy dlatego Telewizja Polska przenosi program z Dwójki do Jedynki?
Program Lisa nadawany jest w Dwójce od lutego 2008 r. Lis wynegocjował z ówczesnym zarządem TVP (prezesem był Andrzej Urbański) wysokiej gaże dla siebie osobiście (jako prowadzącego) i firmy, która go produkuje (Deadline Productions Tomasz Lis). Teraz:
Przygotowano pewne zmiany. Przede wszystkim programowe - w Jedynce mają być programy informacyjne i publicystyczne, w Dwójce oferta kulturalna. A to znaczy, że Lis trafi do TVP 1 - mówi se.pl jeden z wysoko postawionych pracowników telewizji.
O tym, jak wielkie znaczenie ma Dwójkowy serial „M jak miłość” dla „Tomasz Lis na żywo”, świadczy czerwiec  2010 r.. Kiedy zawieszono emisję serialu, oglądalność Lisa spadła o ponad milion osób! 
Do tej pory "Tomasz Lis na żywo" najchętniej oglądali ludzie po po 60. roku życia (44,42 proc.) mieszkający na wsi (36,91 proc.), z wykształceniem podstawowym (48,97 proc.).
Za sprawą Lisa, jak pisał "SE", w czasie poniedziałkowych wieczorów TVP2 spadła na trzecią pozycję. Wyprzedziły ją pod względem widowni zarówno Polsat, jak i TVN.
Specjaliści zajmujący się badaniem naszego show-biznesu są zgodni co tego, że formuła programu po prostu się przejadła i Lis musi tchnąć nową jakość w to, co robi.
Tajemnicą poliszynela jest, że, gdy władze telewizji chcą pozbyć się programu, to najpierw „wędruje” on po ramówce. Widzowie nie wiedzą, kiedy jest nadawany, a potem już można spokojnie go zdjąć z anteny, powołując się na „słabe wyniki oglądalności”. Tak postępowano np. z popularnym „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego.
Przypomina się przysłowie z kręgu fauny leśnej – nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Czy teraz kolej na Lisa?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA