fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Autor Szoah obłapiał izraelską strażniczkę

ROL
Claude Lanzmann, francuski reżyser żydowskiego pochodzenia, „zaatakował od tyłu" kobietę na lotnisku w Tel Awiwie
Do incydentu doszło na międzynarodowym lotnisku im. Dawida Ben Guriona. Znany reżyser miał odlecieć do Paryża. Jak pisze dziennik „Haarec", podczas kontroli bagażu (ale, nie osobistej!) zachowywał się zupełnie spokojnie. Coś w niego wstąpiło dopiero, gdy młoda pracowniczka ochrony odprowadzała go do odprawy bagażowej.
86-letni, ale nadal krewki, Claude Lanzmann rzucił się na zaskoczoną kobietę od tyłu. Objął ją mocno i zaczął całować wbrew jej woli. Nie wiadomo, jak by się to skończyło, gdyby kobiecie nie udało się wyrwać. Przybyli na miejsce ochroniarze zatrzymali reżysera.
Został przesłuchany, ale potem zwolniono go i wsadzono do samolotu do domu. Sprawa może mieć jednak konsekwencje, bo kobieta złożyła skargę. W izraelskim Internecie roi się zaś od niewybrednych żartów na temat Lanzmanna. Porównuje się go m.in. do Dominique'a Straussa-Kahna.
W Polsce Lanzmann jest postacią kontrowersyjną. Jest bowiem autorem nakręconego w 1985 roku filmu „Szoah", który uraził uczucia wielu Polaków. Według części krytyków film ukazywał Polaków jako ludzi obojętnych, jeżeli nie współodpowiedzialnych za zagładę Żydów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA