fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Informacja prasowa grupy Anonymus o Polsce

ROL
"Rząd nazywa plan podpisania ACTA sukcesem prezydencji, my uważamy to za niedopuszczalne. Zaczynamy operację ANTI-ACTA" - piszą Anonymous na forum internetowym
"Informacja prasowa na temat Polski", jak nazwano wiadomość, pojawiła się na forum internetowym grupy wczoraj wieczorem.
Hakerzy wyjaśniają w niej, że są zdecentralizowanym, nieposługującym się przemocą ruchem oporu, który stara się przywrócić rządy prawa i walczyć z przestępczością zorganizowaną. Dodają, że "prawdziwi terroryści", jak określają rząd, kontynuują naciski w celu uzyskania kontroli nad Internetem.
Anonymous piszą:
"Oni wierzą, że zniewolenie nas wszystkich jest dopuszczalne. Jak pokazał przykład Ameryki, tak nie jest. Ludzie powstrzymali ataki na wolność internetu i zrobią to kolejny raz. W dniu 19 stycznia, podczas spotkania z organizacjami pozarządowymi oraz przedstawicielami biznesu, polski rząd ogłosił, że zamierza podpisać kontrowersyjne antypirackie porozumienie ACTA 26 stycznia. Rząd nazywa to sukcesem polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, my uważamy to za niedopuszczalne. Wprowadzenie ACTA w życie nałożyłoby nowe sankcje, wymuszające monitorowanie i cenzurę komunikacji internetowej. Stwarzając prawną niepewność dla firm internetowych, ACTA stałoby się poważnym zagrożeniem dla wolności wypowiedzi w Internecie oraz kolejnym atakiem na kulturę dzielenia się w sieci".
"Rozpoczynami operacją ANTI-ACTA" - oznajmiają hakerzy, zachęcając wszystkich by dołączyli do walki o wolność Polaków i rozpowszechnili akcję najszerzej jak to możliwe.
"Priorytetem jest kradzież i upowszechniennie wszelkich rządowych informacji, z e-mailami i dokumentacją włącznie. Głównymi celami są polskie strony rządu oraz innych instytucji. Jeśli będą próbowali ograniczać nasze postęp, zniszczymy ich ograniczenia, używając ludzkiej mocy. Począwszy od dziś, aż do 26 stycznia, będziemy zakłócać i atakować strony internetowe polskiego rządu, powodować wyciek informacji i komunikacji e-mailowej. Pokażemy rządowi Polski, że NIE MOGĄ cenzurować ludzi" - czytamy na forum.
Wiadomość kończy się apelem do rządu Polski: "Do polskiego rządu - to Wasza ostatnia szansa... Odrzućcie ACTA, albo staniecie przed konsekwencjami".
"Informacja prasowa" nie została podpisana nazwą grupy, ale opisem, którym posługują się, kiedy zwracają się oficjalnie do atakowanych: "Jesteśmy Anonimowi. Jesteśmy Legionem. Nie zapominamy. Nie wybaczamy. Oczekujcie nas".
ACTA (czyli Anti-Counterfeiting Trade Agreement) to międzynarodowa umowa, która ma narzucić międzynarodowe standardy w walce z naruszeniami własności intelektualnej. Zdaniem wielu europejskich środowisk prawniczych i pozarządowych może prowadzić do ograniczenia wolności słowa w Internecie.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA