fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

KHW: spokojnie, to tylko ćwiczenia

W trzech kopalniach Katowickiego Holdingu Węglowego Murcki-Staszic, Mysłowice-Wesoła i wujek przeprowadzone zostały w ostatnich dniach ćwiczenia mające na celu sprawdzenie procedur, które stosowane są w przypadku katastrofy
Celem audytu było zweryfikowanie działania służb kopalnianych, holdingowych oraz ich współpracy z jednostkami administracji państwowej, Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i innymi, ujętymi w procedurze. Kontrolowano przede wszystkim przepływ informacji, funkcjonowanie łączności, dostępności sił i środków niezbędnych do prowadzenia działań w takiej sytuacji.
- Były to ćwiczenia absolutnie niezbędne, by wychwycić niedokładności, słabsze punkty, błędy, jakie mogą zajść w zakładanej sytuacji. Kontrola procedur nie zabezpiecza przed jej wystąpieniem. Natomiast pozwala lepiej przygotować się na nią – przekazał dyrektor zespołu bhp i szkoleń holdingu, Eugeniusz Małobęcki.
Charakter  ćwiczeń powodował, że nie angażowano rzeczywistych sił i środków reagowania, a badano jedynie gotowość ich użycia. Audyt przeprowadzono we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Podsumowanie wniosków nastąpi w połowie grudnia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim podczas spotkania, w którym będą uczestniczyli przedstawiciele instytucji biorących udział w ćwiczeniach. Wypracowane wspólnie zalecenia posłużą doskonaleniu procedury zarówno w KHW, jak i w innych instytucjach, które włączają się do działania w razie zajścia takiej sytuacji.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA