fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ceny nowych mieszkań w Polsce

Rzeczpospolita
Średnie ceny mieszkań od deweloperów wynoszą w największych miastach ok. 6,4 tys. zł za mkw.
? Na początku 2011 r. przeciętna stawka za mkw. nowego mieszkania w największych polskich miastach sięgała ponad 6,7 tys. zł. Oznacza to, że od stycznia do października 2011 r. lokale potaniały średnio o 300 zł na każdym metrze.
? Jak podają analitycy redNet Consulting, w Warszawie deweloperzy oferują obecnie mieszkania średnio za 8,2 tys. zł, we Wrocławiu – 6,8 tys. zł, a w Krakowie – 7,1 tys. zł za mkw. Na drugim biegunie są Łódź z przeciętnymi stawkami 5,1 tys. zł za mkw. i Katowice, gdzie można kupić mieszkanie średnio za niecałe 5 tys. zł za mkw.
? Przeciętną cenę ofertową obniżają stawki lokali wprowadzanych na sprzedaż w ostatnich miesiącach – według wyliczeń redNet Consulting wynoszą one ok. 5,9 tys. zł za mkw. Ceny najnowszych projektów w Warszawie osiągnęły poziom 7,2 tys. zł za mkw., a w Krakowie ok. 7 tys. zł za metr. Najtaniej w Łodzi – ok. 4,7 tys. zł za mkw. W Katowicach trudno pokusić się o statystyki, gdyż w ostatnich miesiącach do sprzedaży praktycznie nie trafiają nowe lokale.
? Klienci najchętniej kupują niewielkie mieszkania za ok. 6,1 tys. zł za mkw. W Warszawie przeciętna cena mieszkania sprzedanego wynosi ok. 7,8 tys. zł za mkw., w Krakowie – 6,7 tys. zł, we Wrocławiu – 6,4 tys. zł, w Poznaniu – 6,1 tys. zł, a w Łodzi za niecałe 5,1 tys. zł za mkw. – wyliczają analitycy redNet Consulting.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA