fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Cenckiewicz o "Wręcz Przeciwnie": Z największą odrazą

ROL
Z największą odrazą przyjąłem wygląd pierwszego numeru tygodnika „Wręcz Przeciwnie" - oświadczył Sławomir Cenckiewicz w liście przesłanym "Rz"
Okładka pierwszego numeru "Wręcz przeciwnie", którego redaktorem naczelnym jest Jan Piński, przedstawia Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego w strojach liturgicznych udzielających sobie nawzajem Komunię św.
- Okładka nowego tygodnika obraża moje katolickie sumienie! Odbieram ją za bluźnierstwo i kpinę z Mszy św. oraz jednego z najważniejszych artykułów wiary katolickiej – wiary w Najświętszy Sakrament - oświadcza Cenckiewicz.
Czytaj też: Przekraczanie okładkowego tabuJednocześnie zaznacza, że jest mu przykro, gdyż poproszony kilka tygodni temu przez redakcję pisma o przygotowanie artykułu na temat Donalda Tuska, nie znał wyglądu okładki pisma.
- Artykuł "Casino Gdańsk", który przygotowałem wspólnie z Adamem Chmieleckim, jest moim ostatnim tekstem dla „Wręcz Przeciwnie" - zaznacza.
Cenckiewicz kończąc swój list przeprasza urażonych ilustracją: - Wszystkie osoby zgorszone okładką, która wpisuje się w obecną kampanię antykatolicką w Polsce, z całego serca przepraszam za swoją obecność na łamach pierwszego numeru tygodnika.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA