fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Nadciąga Abramowicz junior

Miliarder Roman Abramowicz
Bloomberg
Iwona Trusewicz
Firma 17-letniego syna miliardera Romana Abramowicza szuka paliwowych aktywów w Rosji
Zoltav Resources Inc. należy w 21 proc. do nastolatka Arkadija Abramowicza, a w 40 proc. do ARA Capital Ltd. - inwestycyjnej firmy jego ojca.
Jak dowiedział się Bloomberg spółka Abramowicza juniora wyceniana jest na prawie 20 mln dol.. Simon Drake Brockman dyrektor wykonawczy spółki potwierdził agencji, że firma jest zainteresowana w zakupie naftowych aktywów w Rosji i ma już wybrane interesujące projekty.
Brockman dodał, że młody Abramowicz uczestniczy w podejmowaniu najważniejszych decyzji. Nie wiadomo co konkretnie chce kupować w Rosji, ale wcześniej firma specjalizowała się w inwestowaniu w energetykę.
45-letni tatuś Roman ma sześcioro dzieci z dwóch małżeństw. Pierwszą piątkę: Anna, Arkadij, Sonia, Arina i Ilia z 15 letniego  związku z Iriną, a 3-letniego Arona z drugą żoną o 15 lat od niego młodszą dziennikarką Darią Żukową.
Wg. Forbesa właściciel klubu Chelsea i kopalń złota na Czukotce, gdzie był gubernatorem, jest ma dziewiątym miejscu wśród najbogatszych Rosjan — 13,4 mld dol.. Jego atutem biznesowym są doskonałe kontakty z Kremlem.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA