fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Piekielnie zdolny golas

Polsat
Jan Bończa-Szabłowski
Ten serial zaczyna się tajemniczo. Główny bohater budzi się nagi w lesie na wyspie u wybrzeży Seattle...
Mianem John Doe określa się w Stanach Zjednoczonych mężczyznę o niezidentyfikowanej lub ukrytej tożsamości, martwego lub zaginionego.
Kim jest bohater serialu grany przez Dominica Purcella? Uciekinierem ze szpitala psychiatrycznego? Kosmitą czy jasnowidzem? A może agentem rządowym, pozbawionym pamięci w wyniku eksperymentu?
Tytułowy John Doe zostaje wyłowiony przez rybaków z oceanu. Nie pamięta, skąd pochodzi, więc zostaje uznany za rozbitka z jachtu, który zatonął nieopodal Seattle. Szybko dociera do tego miasta. Tam zadziwia każdego, kogo spotyka. Wie wszystko – bezbłędnie zgaduje i podaje właściwe odpowiedzi na najbardziej drobiazgowe pytania. Urok osobisty zjednuje mu sympatię ludzi, chociaż on jest typem samotnika i woli zachowywać dystans.
Dzięki niezwykłym umiejętnościom, wiedzy praktycznej połączonej z intuicją wygrywa majątek na wyścigach, a potem z powodzeniem inwestuje pieniądze na giełdzie. Rozpoczyna „nowe" życie w Seattle jako... muzyk jazzowy. Przede wszystkim jednak zamierza odkryć, kim jest i skąd pochodzi. W jego prywatnym śledztwie w charakterze asystentki wspiera go Karen Kowalski grana przez Sprague Grayden.
John Doe, 23.55 | Polsat | sobota
Wybrane z tygodnia
Zaklinaczka duchów 15.55, piątek, TVN 7
Serial łączący elementy historii obyczajowej i fantasy rozgrywający się na amerykańskiej prowincji. Bohaterką jest młoda mężatka Melinda Gordon (Jennifer Love Hewitt), która potrafi komunikować się ze zmarłymi. Duchy proszą ją o pomoc w załatwieniu różnych niedokończonych spraw. Dotąd powstało pięć sezonów „Zaklinaczki duchów". W piątek TVN 7 pokaże pierwszy odcinek pierwszej serii.
24 godziny 1.05, piątek, Polsat
Piąty, premierowy sezon przygód Jacka Bauera (Kiefer Sutherland), agenta CTU walczącego z międzynarodowym terroryzmem. Serial zdobył Złoty Glob i 17 nagród Emmy. O jego sukcesie zdecydowała nietypowa forma: akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym, w jednym odcinku oglądamy wydarzenia, które dzieją się w ciągu godziny. Pojawiający się co jakiś czas zegar przypomina, że bohater ma coraz mniej minut, by pokonać przeciwników.
Pomoc domowa 20.30, środa, TV Puls
Czwarta część amerykańskiego serialu komediowego, którego główną bohaterką jest nieokrzesana Fran Fine (Fran Drescher). Specjalistka z branży kosmetycznej trafia do nowojorskiej rezydencji broadwayowskiego producenta Maxwella Scheffielda i zostaje opiekunką jego trojga dzieci. Polską wersję tego sitcomu nakręcił TVN z Agnieszką Dygant w roli głównej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA