fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Dziennikarz Jerzy Jachowicz będzie ułaskawiony?

Jerzy Jachowicz skazany na grzywnę 16 tys.zł
Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
Wobec znanego dziennikarza zostało wszczęte postępowanie mające doprowadzić do jego ułaskawienia - informuje Biuro Obywatelstw i Prawa Łaski Kancelarii Prezydenta RP
Jerzy Jachowicz został skazany na grzywnę 16 tys. złotych w procesie karnym, który wytoczył mu płk Ryszard Bieszyński, były esbek.
Środowisko zareagowało od razu. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wysłało list do Prezydenta RP z prośbą o ułaskawienie, na adres Kancelarii Prezydenta słano również petycje, a na Facebooku inicjatywę w obronie Jachowicza podjęła "Grupa Dziennikarze Kryminalni".
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich poinformowało na swojej stronie internetowej, że w odpowiedzi na pismo, przesłane 24 maja przez Krystynę Mokrosińską z SDP, Kancelaria wysłała pismo, w którym można przeczytać: "Prezes SDP Krystyna Mokrosińska skierowała do Kancelarii Prezydenta RP pismo z prośbą o ułaskawienie Jerzeg Jachowicza 24 maja b.r."
W odpowiedzi nadesłanej przez Kancelarię Prezydenta RP czytamy: „uprzejmie informujemy, iż po przeprowadzeniu stosownej procedury, wymagającej m.in. zasięgnięcia opinii Sądów orzekających oraz Prokuratora Generalnego – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podejmie merytoryczną decyzję w sprawie Pana Jerzego Jachowicza, biorąc także pod uwagę niniejsze pismo Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – popierające prośbę o akt łaski".
O treści postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poinformuje Pana Jerzego Jachowicza właściwy Sąd Rejonowy (opisujący w I instancji), który po otrzymaniu od Prokuratora Generalnego stosownych dokumentów – wykonuje postanowienie".
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA