Od wielu miesięcy komentujemy przepisy prawa pracy. Omówiliśmy cały kodeks pracy i część aktów wykonawczych do niego (komentarze w wersji online dostępne są na stronie www.rp.pl/df).
W styczniu 2011 omawialiśmy dwa rozporządzenia o aktach osobowych pracowników i o świadectwie pracy.
Zobacz:
Natomiast w lutym – rozporządzenia dotyczące szczegółowych warunków udzielania urlopu wychowawczego oraz w sprawie trybu udzielania urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy pracownikom pełniącym z wyboru funkcje w związkach zawodowych oraz zakresu uprawnień przysługujących podwładnym w czasie urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy.
Zobacz:
W „Prawie i praktyce" z 29 marca zostały omówione trzy rozporządzenia w sprawie zatrudniania młodocianych, prac wzbronionych takim pracownikom oraz przygotowania zawodowego takich osób.
Zobacz:
W „PiP" z 29 kwietnia omówiliśmy rozporządzenie Rady Ministrów z 10 września 1996 w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet, a właściwie listę takich prac.
Natomiast 25 maja – przepisy o wypadkach przy pracy i chorobach zawodowych.
Dzisiejszy komentarz poświęcamy chałupnikom, czyli osobom wykonującym pracę nakładczą. To elastyczna forma zatrudnienia, jej zasady są nieco podobne do tych stosowanych przy etatowej współpracy, ale wykonującym to zajęcie pozwalają na więcej swobody.
Zobacz serwis:
Więcej przepisów z komentarzami w serwisie: