fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze prawne

Uprawnienia pracownicze osób wykonujących pracę nakładczą

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Przedstawiamy kolejny redakcyjny komentarz do przepisów prawa pracy. Tym razem poświęcamy go chałupnikom, czyli osobom wykonującym pracę nakładczą
Od wielu miesięcy komentujemy przepisy prawa pracy. Omówiliśmy cały kodeks pracy i część aktów wykonawczych do niego (komentarze w wersji online dostępne są na stronie www.rp.pl/df).
W styczniu 2011 omawialiśmy dwa rozporządzenia o aktach osobowych pracowników i o świadectwie pracy.
Zobacz:
Natomiast w lutym – rozporządzenia dotyczące szczegółowych warunków udzielania urlopu wychowawczego oraz w sprawie trybu udzielania urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy pracownikom pełniącym z wyboru funkcje w związkach zawodowych oraz zakresu uprawnień przysługujących podwładnym w czasie urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy.
Zobacz:
W „Prawie i praktyce" z 29 marca zostały omówione trzy rozporządzenia w sprawie zatrudniania młodocianych, prac wzbronionych takim pracownikom oraz przygotowania zawodowego takich osób.
Zobacz:
W „PiP" z 29 kwietnia omówiliśmy rozporządzenie Rady Ministrów z 10 września 1996 w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet, a właściwie listę takich prac.
Natomiast 25 maja – przepisy o wypadkach przy pracy i chorobach zawodowych.
Dzisiejszy komentarz poświęcamy chałupnikom, czyli osobom wykonującym pracę nakładczą. To elastyczna forma zatrudnienia, jej zasady są nieco podobne do tych stosowanych przy etatowej współpracy, ale wykonującym to zajęcie pozwalają na więcej swobody.
Zobacz serwis:
 
Więcej przepisów z komentarzami w serwisie:
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA