fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Sobota - GoldenEye ***

PAT
Po sześciu latach przerwy (częściowo spowodowanej sporem producentów o prawa do postaci) James Bond powrócił w „GoldenEye" w kolejnym, piątym wcieleniu Irlandczyka Pierce'a Brosnana do diametralnie zmienionego świata.
Mur berliński dawno w gruzach, dawni wrogowie są nowymi przyjaciółmi.
Głównym przeciwnikiem Bonda jest tu rosyjska mafia powiązana – by zachować choć troszkę politycznego podłoża – z byłym partyjnym betonem. A czołowym czarnym charakterem dyszący zemstą na Wielkiej Brytanii za to, co zrobiła pod koniec II wojny światowej ze sprzymierzoną z Hitlerem armią Kozaków Dońskich, potomek jednego z jej żołnierzy.
W „GoldenEye" najbardziej niebezpieczne sytuacje i najgroźniejsze postacie są tak komiksowo przerysowane, że trudno je choć przez chwilę traktować poważnie. Brosnan nie próbuje ani naśladować, ani parodiować swych poprzedników w roli Agenta 007. Jest sobą, współczesnym, dojrzałym mężczyzną świadomym swej inteligencji i sprawności, także seksualnej. A jego „papierkiem lakmusowym" są dwie wspaniałe dziewczyny: Polka ze Szwecji Izabella Scorupco jako Rosjanka Natalia i Holenderka ze Stanów Zjednoczonych Famke Janssen w roli przeciwniczki Bonda Xeni Onatopp.
20.20 | TVP 1 | Sensacyjny, USA, W. Brytania 1995
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA