fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Dworzec Centralny i Śródmieście bez prądu

Awaryjne oświetlenie jednego z peronów Dworca Centralnego
Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Paweł Majewski
Główne dworce w Warszawie - Centralny i Śródmieście zostały odcięte od prądu. Zasilanie jest przywrócone, ale pasażerowie skarżą się na brak informacji
Obsługa miała trudności z informowaniem pasażerów, nie działały megafony. Nie działały także urządzenia sterowania ruchem. Cały czas działało zasilanie trakcyjne. Oprócz przywrócenia oświetlenia i ruchu pociągów udało się też uruchomić kasy biletowe. Pasażerowie są informowani o odjazdach kolejnych pociągów, trzeba się jednak liczyć z opóźnieniami.
Jak poinformował w swojej relacji reporter TVN 24 na części peronów po pół godzinie od awarii pojawiło się skąpe oświetlenie, jednak większość pasażerów, która w tym momencie była na podziemnych peronów oświetlała sobie drogę telefonami komórkowymi.
Po około godzinie na dworzec dotarły jednostki straży pożarnej. Strażacy oświetlali drogi do wyjścia i pomagali ludziom wydostać się na zewnątrz.
Według rzecznika Państwowej Straży Pożarnej Pawła Frątczaka ewakuowani byli także pasażerowie dwóch pociągów - jeden zatrzymał się przy peronie jednego z dworców, a drugi czekał na przetoczenie na peron w tunelu.
Dworzec Śródmieście obsługuje ruch lokalny, a Centralny ruch dalekobieżny. Jednak w wyniku remontów część pociągów podmiejskich korzysta w wakacje z Centralnego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA