fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Klacz Estrada zginęła podczas turnieju we Włoszech

Uczestnik Giostra della Quintana
www.quintana.it
Internauci protestują przeciwko organizacji tradycyjnej imprezy Giostra della Quintana, podczas której zginęła klacz Estrada, gdy kij od flagi przebił jej brzuch
Giostra della Quintana to tradycyjny turniej rycerski, odbywający się w mieście Foligno w  prowincji Perugia (Umbria).
Tradycja imprezy sięga czasów rzymskich, kiedy  żołnierze ćwiczyli posługiwanie się lancą, próbując trafić nią w pierścień umieszczony na manekinie. Jako turniej rycerski Quintana organizowana była od 1448 roku. Pomysł reaktywowano w obecnej formie w 1946 roku.
Dziesięciu "rycerzy", każdy reprezentujący inną dzielnicę miasta, galopuje na koniach i próbuje schwycić trzy pierścienie, zwisające z obracającego się posągu starożytnego boga wojny, Marsa.
Nie zawsze udaje się uniknąć wypadków. Śmierć klaczy Estrady wzbudziła oburzenie obrońców praw zwierząt.  Na Facebooku uruchomiona została akcja wysyłania maili protestacyjnych do organizatorów imprezy oraz władz miasta i prowincji. Autorzy protestu nazywają turniej "barbarzyńskim spektaklem". Wskazują uwagę na to, że podczas Giostra della Quintana nie udaje się zapewnić koniom  minimalnych gwarancji bezpieczeństwa. Apelują o poszanowanie godności zwierząt i współczucie dla ich losu.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA