fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Wojciech Pilichowski obchodzi urodziny w Hard Rock Cafe

Gra i czuje właściwie każdy gatunek muzyki rozrywkowej: od jazzu po rock, od bluesa po piosenkę poetycką, pop, funky... i tak można bez końca.
Ale od kilku lat najważniejszym muzycznym projektem jest jego własny jazzrockowy zespół Pilichowski Band. Członkowie tej kapeli uświetnią 40. urodziny Hard Rock Cafe.
Wojciech Pilichowski grał z największymi gwiazdami polskiej sceny, z jego usług korzystali m.in. Kasia Groniec, Michał Urbaniak, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Zbigniew Hołdys, Jan Borysewicz. Na jego talencie poznali się także muzycy z zagranicy, tacy jak Jonathan Mover, Marco Minnemann, Simon Phillips, Chris de Burgh czy Enrique Iglesias.
Jako dzieciak chciał być perkusistą, ale na szczęście wybrał gitarę basową. – Zakładaliśmy z kolegami zespół. Co prawda nikt z nas nie potrafił na niczym grać, za to ważne było, że mamy własną kapelę. Zaczęliśmy wybierać sobie instrumenty (...) A że nikt nie chciał grać na basie, posada basisty była wolna – wspominał Pilichowski w jednym z wywiadów. Dziś jest człowiekiem, który z czterema strunami potrafi zrobić właściwie wszystko. Docenili to też fachowcy – muzyk otrzymywał nagrodę dla najlepszego basisty według miesięcznika „Gitara i Bas" kolejno w latach 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2003!
Na urodzinowym koncercie, pełnym – nie tylko muzycznych – niespodzianek, usłyszymy utwory z ostatniego studyjnego albumu Pilichowskiego „Fair Of Noise" (2010), ale zapewne także kilka fantastycznie zagranych coverów.
Pilichowski Band, Hard Rock Cafe, ul. Złota 59, bilety: 25 zł, informacje: tel. 22 222 07 00, wtorek (13.06), godz. 21.30
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA