fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Znów dużo nowych programów emisji obligacji

Maj stał pod znakiem dużych emisji banków. Ich wartość wyniosła ponad 4 mld zł
Bank Gospodarstwa Krajowego wyemitował w maju dwie transze papierów drogowych oraz własne obligacje. Emisje na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego cieszyły się dużym powodzeniem. Bank sprzedał 3- i 5-latki o wartości w sumie ponad 3,1 mld zł. Popyt inwestorów na te papiery był prawie 3-krotnie wyższy. Tylko fundusze emerytalne kupiły obligacje na kwotę ok. 2 mld zł.
BGK sprzedał także własne papiery za kwotę 1 mld zł (organizatorem był Bank Handlowy). Była to kolejna transza papierów w ramach programu o wartości 5 mld zł. Wcześniej, w lutym wypuścił już obligacje o wartości 2 mld zł. W sumie wartość emisji papierów bankowych wyniosła 4,4 mld zł.
Oprócz wspomnianych emisji BGK, odbyła się także emisja obligacji podporządkowanych BOŚ Banku o wartości 100 mln zł zorganizowana przez BGK (program podpisany w maju). 10-letnie papiery BOŚ Banku, jak podaje BGK, cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów. Głównym nabywcą ponownie mogły być OFE. Na podstawie składu ich portfela można wywnioskować, że kupiły je nawet za ponad 90 mln zł.
Miniony miesiąc był kolejnym pod względem dużej liczby nowych programów. Jak wynika z danych zebranych od 20 banków i domów maklerskich, podpisały one 12 nowych programów o wartości 560 mln zł. Największe podpisał BGK.
Oprócz wspomnianego programu BOŚ Banku na kwotę 100 mln zł, organizuje on także emisję Portu Lotniczego w Lublinie o wartości 180 mln zł. To już kolejne lotnisko, które będzie emitować obligacje.
W tym roku Pekao podpisało już programy z lotniskami w Poznaniu (128 mln zł) oraz Wrocławiu (230 mln zł). Od ubieglego roku sześć portów podpisało programy emisji obligacji na kwotę 1,16 mld zł.
Poza tym nowe programy podpisały w maju domy maklerskie, w tym najwięcej Copernicus Securities.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA