fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Muzyka Williamsa w Sali Kongresowej

www.KoncertFilmowy.pl
materiały prasowe
12 czerwca 2011 roku w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się premierowy Koncert Muzyki Filmowej. Polską Orkiestrę Radiową poprowadzi dyrygent Maciej Sztor. Z tej okazji mamy dla Państwa sześć części Gwiezdnych Wojen
W programie wieczoru znajdą się utwory słynnych kompozytorów: oskarowe kompozycje Johna Williamsa z „Gwiezdnych Wojen", „Szczęk" i „Parku Jurajskiego", nie zabraknie znanych soundtracków z „Titanica" Jamesa Hornera czy z „Forresta Gumpa" Alana Silvestriego. Całość uświetni suita Hansa Zimmera z filmu „Gladiator".
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego. Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej. Współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, Capellą Bydgostiensis oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Koncertował m.in. z Chórem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus oraz Capellą Bydgostiensis. Muzyka filmowa to jego pasja a zarazem profesja - interesuje się jej procesem tworzenia i wykonawstwem. Posiada bardzo szeroki repertuar muzyki filmowej - szczególnie amerykańskiej. Kolekcjonuje oryginalne partytury muzyki filmowej, współtworzy i realizuje własne projekty muzyczne w całej Polsce
Historia Orkiestry rozpoczyna się w 1945 roku, kiedy to Stefan Rachoń, skrzypek i dyrygent, stworzył zespół, którego zadaniem było - oprócz występów koncertowych - nagrywanie utworów dla Polskiego Radia i Telewizji. Zespół odbył wiele tras koncertowych, w ostatnich sezonach goszcząc m.in. we Francji, Holandii, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji występując między innymi w takich salach jak La Scala w Mediolanie, Liederhalle w Stuttgarcie, Alte Oper we Frankfurcie, Meistersingerhalle w Norymberdze, Concertgebouw w Amsterdamie i w sali tronowej Zamku Królewskiego w Sztokholmie. W ciągu ostatnich dwudziestu lat Polska Orkiestra Radiowa wzbogaciła radiowe archiwum o liczne, doskonałe nagrania muzyki klasycznej i współczesnej, autorstwa najwybitniejszych polskich i zagranicznych kompozytorów. Nagrała także płyty w koprodukcji z największymi wytwórniami zagranicznymi takimi jak EMI-Classic i KOCH.
Więcej informacji o wydarzeniu na:  www.KoncertFilmowy.pl.
Bilety na koncert są dostępne w serwisach: www.eBilet.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz  bileteriach EMPIK. Ceny biletów: 180, 120 i 60 zł.
KONKURS:
Dla naszych czytelników mamy sześć części Gwiezdnych Wojen.
Komplet wygra osoba, która jako pierwsza prześle zgłoszenie na adres kultura@rp.pl z linkiem do zamieszczonej na rp.pl wybranej recenzji filmu na DVD. W tytule mejla proszę wpisać "Gwiezdne Wojny".
Start konkursu: środa, 8 czerwca, godz. 10.00.
Znamy zwycięzcę,  poinformujemy  go drogą elektroniczną. Dziękujemy za udział konkursie :)
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA