fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

TPSA przeciwko DPTG: początek austriackiej batalii

W austriackim sądzie odbyła się pierwsza rozprawa z wniosku Telekomunikacji Polskiej o uchylenie orzeczenia Trybunału Arbitrażowego z Wiednia w sporze z duńską firmą DPTG
– Strony zostały zobowiązane, aby do 14 lipca dostarczyć swoje roszczenia w tej sprawie. Została też wyznaczona kolejna rozprawa 8 września – poinformował Mikkel Danvold, rzecznik GN Store Nord, spółki, do której należy DPTG.
TP chce, aby w tej instancji uchylono niekorzystne dla niej orzeczenie z 2010 roku. Arbitrzy orzekli wtedy, że powinna zapłacić Duńczykom blisko 1,6 mld zł z tytułu podziału przychodów ze światłowodu wybudowanego dla jej prawnego poprzednika przez DPTG w latach 1991 – 1993. To kwota dotycząca tylko okresu współpracy do połowy 2004 r. Za kolejnych kilka lat DPTG będzie chciało następne 1,2 mld zł.
Pierwsza rozprawa nie przyniosła na razie żadnych rozstrzygnięć. A 9 marca warszawski Sąd Okręgowy odroczył rozprawę w sprawie uznania niekorzystnego dla TP orzeczenia Trybunału Arbitrażowego na terytorium Polski. Nie podano daty kolejnej rozprawy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA