fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rusza fabryka Husqvarny w Mielcu

Bloomberg
Wielkość produkcji w polskiej fabryce Husqvarny osiągnie w tym roku 80 tys. sztuk. Większość z tych produktów trafi do sklepów
W przyszłym tygodniu w Mielcu na Podkarpaciu ruszy produkcja w fabryce Husqvarny. To pierwszy w Polsce zakład tego międzynarodowego koncernu, który specjalizuje się w urządzeniach mechanicznych do pielęgnacji zieleni, takich jak kosiarki, traktory ogrodowe czy pilarki. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 25 milionów euro.
Fabryka w Mielcu ma zaopatrywać rynek europejski w kosiarki i ridery. Planuje się, że jeszcze w 2011 roku wielkość produkcji sięgnie 80 tys. sztuk.
- Mielecki zakład należy do najnowocześniejszych w świecie, gdzie produkcja będzie zarządzana zgodnie z napływającymi zleceniami. Pozwoli to ograniczyć zbędne części w magazynie - mówi menedżer fabryki Maria Wallin.
Polski rynek jest dla Husqvarny jednym z ważniejszych w Europie, a szwedzka firma rozwija tu swoją sieć dystrybucji (obecnie liczy ok. 400 punktów) od przeszło 20 lat.  W Europie Husqvarna jest także liderem w produkcji systemów nawadniających pod marką Gardena, a także producentem narzędzi tnących dla przemysłu budowlanego.
Przychody netto Husqvarny za 2010 rok osiągnęły poziom 32 mld koron szwedzkich, a liczba zatrudnionych wyniosła 15 tys. osób.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA