fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Po wizycie naszych kibiców

60 zatrzymanych, zniszczonych 251 fotelików na stadionie. Kowno liczy straty
Do późnych godzin nocnych z piątku na sobotę  siły porządkowe przywracały spokój po meczu Litwa – Polska.
Policja eskortowała kibiców do autokarów i towarzyszyła im w drodze do  granicy. Ci, którzy przyjechali samochodami, byli wyrywkowo poddawani kontroli. Około godz. 1 w nocy  w mieście panował spokój, tylko pod budynkiem komendy policji gromadziły się radiowozy.
Kierownik wydziału konsularnego Ambasady Polskiej w Wilnie Stanisław Kargul poinformował w sobotę, że w sumie zostało zatrzymanych około 60 Polaków, z których większość została zwolniona po podpisaniu protokołu. Wszczętych zostało sześć dochodzeń wobec zatrzymanych na 48 godzin.
Nie potwierdziła się na szczęście  informacja o śmierci jednego z litewskich ochroniarzy.  Pomocy medycznej udzielono co najmniej ośmiu chuliganom.
Rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska pytana przez litewską dziennikarkę, czy związek pokryje straty wyrządzone przez kibiców, odparła, że strona polska czeka na oficjalne informacje od policji i służb porządkowych.
Litewskie media podają, że połamanych zostało 251 plastikowych krzeseł na stadionie, zniszczone są betonowe fragmenty trybun i metalowe ogrodzenia.
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA