fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Hilton docenił Polskę

Rzeźba świetlna Seaflowers rozświetla hotelowe atrium Hiltona Gdańsk 25 tysiącami szklanych kwiatów połączonych z 9 km światłowodów
Hilton Gdańsk
Christopher Nassetta jako pierwszy w historii prezes zarządu Hilton Worldwide odwiedził nasz kraj. To promocja Polski na arenie międzynarodowej oraz obietnica kolejnych inwestycji — twierdzą analitycy
– Zakładając, że Christopher Nassetta chciałby skorzystać z oferty każdego z 3600 hoteli z rodziny Hilton Worldwide, musiałby przez niespełna 10 lat codziennie odwiedzać inny hotel.
Dlatego jego wizyta właśnie w Polsce potwierdza, że nasz rodzimy rynek jest coraz bardziej atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów, a nasze hotele mogą konkurować z najlepszymi na świecie – mówi Filip Wójcikiewicz z hotelu Hilton Gdańsk, który odwiedził Christopher Nassetta.
Hilton Worldwide zainteresował się Polską pięć lat temu. Najpierw otwarto hotel Hilton w Warszawie. Natomiast w czerwcu 2010 r. zaczął działać na gdańskiej Starówce, nad Motławą Hilton Gdańsk.
– Ten obiekt to jedyny hotel Hilton dotychczas otwarty poza stolicą w naszej części Europy — podkreśla Filip Wójcikiewicz.
Hilton Worldwide działa od 90 lat. Obecnie, zarządza lub udziela franczyz ponad 3,6 tys. hotelom w 81 krajach. W tym roku został otwarty Hilton Garden Inn w Krakowie.
W przygotowaniu są kolejne obiekty:
• Doubletree w Łodzi,
• Hilton Garden Inn we Wrocławiu,
• Hampton by Hilton w Świnoujściu,
• Hilton Garden Inn w Rzeszowie.
 
ZDANIEM EKSPERTA
Co przyciąga inwestorów do Trójmiasta
Magdalena Reńska, firma doradcza Jones Lang LaSalle:
– Trójmiasto odgrywa coraz większą rolę wśród lokalizacji branych pod uwagę przez przez inwestorów, szczególnie z sektora BPO/SSC, czyli tzw. centrów usług wspólnych.
Trójmiasto to czwarty rynek biurowy po Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Obecnie Gdańsk, Sopot i Gdynia dysponują łącznie 325 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A i B, z czego dostępnych od ręki jest około 36 tys. mkw.
Taka skala daje najemcom wybór i jednocześnie daje pole do negocjacji stawek czynszowych — a to sprzyja decyzjom inwestorskim.
Globalne firmy, które w ostatnich kilku latach wybrały Trójmiasto, zwykle zajmują się obsługą finansową korporacji lub reprezentują branżę informatyczną. Z branży IT warto wymienić: Kainos, Fineos, Compuware, czy Acxiom, a w finansach: Sony Pictures Global Services, First Data, Arla Foods czy Geoban.
Dłużej, bo czasem nawet ponad 10 lat, na trójmiejskim rynku funkcjonują takie firmy jak: Intel Technology, Lufthansa Systems i Thomson Reuters.
Trójmiasto przyciąga też inwestorów z uwagi na wciąż relatywnie niskie płace porównując z innymi rozwiniętymi rynkami. Jednocześnie gwarantuje doskonały dostęp do wykwalifikowanej i władającej językami obcymi kadry pracowniczej.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA