fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

„Misiek" tylko oszukiwał

Wyrok
Fotorzepa, Krzysztof Lokaj klok Krzysztof Lokaj
Oszustwa i posługiwanie się fałszywymi dokumentami zarzuca krakowska prokuratura Pawłowi M., pseudonim "Misiek", którego zatrzymała wczoraj policja
Nie potwierdziły się nieoficjalne doniesienia, iż pseudokibic Wisły Kraków może mieć związek z zabójstwem kibica Cracovii.
Tomasz C., pseudonim "Człowiek", pseudokibic „Cracovii", zginął 17 stycznia na krakowskim osiedlu Kurdwanów. W biały dzień zadano mu kilkadziesiąt ciosów nożem i maczetą. Zaraz po tym mordzie zatrzymano pięć osób (w tym Pawła M.), ale wszystkie zwolniono do domu. Policja nie wyklucza porachunków gangsterskich związanych z handlem narkotykami w tle zbrodni. Dotąd jednak nikomu w tej sprawienie postawiono zarzutów.
Dziś prokuratura poinformowała, że Paweł M. dostarczał swoim wspólnikom sfałszowane prawa jazdy i dowody osobiste, a ci na ich podstawie wypożyczali auta od firm i nie zamierzali ich zwracać. Trzy z ośmiu wyłudzonych tak samochodów policji udało się odzyskać.
„Misek" – który do oszustw się nie przyznaje - zyskał złą sławę już w 1998 roku, gdy podczas meczu Wisły Kraków z Parmą rzucił nożem z trybun we włoskiego piłkarza Dino Baggio. Odsiedział za to 6,5 roku więzienia. Krakowski klub został wówczas za karę wykluczony z europejskich rozgrywek na rok.
Potem „Misek" kilka razy był podejrzewany o handel narkotykami, ale nigdy nie udowodniono mu winy.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA