fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pogoda

Bornholm zasypany śniegiem

Odśnieżanie na Bornholmie
AFP
Zasypana śniegiem duńska wyspa Bornholm na Bałtyku zaapelowała o pomoc w odśnieżaniu dróg. Są miejsca, gdzie zaspy mają 6 metrów
Wśród 43 tysięcy wyspiarzy już dają się odczuć braki lekarstw czy opału.
- Nawet trudno sobie wyobrazić jakie to jest straszne. Drogi są zamknięte, a oni kopią i kopią, ale wystarczających rezultatów brak - ocenia pracę służb Helle Skov Olesen.
- Co gorsza nie wiadomo, gdzie podziać cały ten śnieg - dorzuciła mieszkanka wioski Klemensker w centrum wyspy.
Duński Instytut Meteorologiczny (DMI) odnotował na Bornholmie 140-centymetrową warstwę śniegu. - To tyle, ile jest w wielu miejscowościach narciarskich - powiedział pracownik instytutu. To średnia, w niektórych miejscach zaspy mają nawet sześć metrów.
Obfite opady śniegu, jak podała telewizja, zaczęły się w czwartek; gdzieniegdzie zaspy sięgają sześciu metrów. Według dziennika "Politiken" policja na Bornholmie zażądała dodatkowo 234 pojazdów, w tym pługów śnieżnych i traktorów, do wywozu śniegu. Jest go tak dużo, że władze Bornholmu zezwoliły na wrzucanie śniegu do morza.
Na wyspie obowiązuje zakaz poruszania się samochodów, których kierowcy nie przedstawią ważnych powodów zmuszających ich do jazdy. Przestrzegania tego przepisu pilnuje policja.
Prognoza pogody przewiduje jeszcze trochę śniegu dziś i jutro, ale już bez wiatru. Temperatura nieco poniżej zera ma się utrzymać do Nowego Roku.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA