fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Produkcja zgodna z oczekiwaniami

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Firmy, gdzie pracuje od dziesięciu osób. wyprodukowały w listopadzie towary i usługi warte o 10,1proc więcej niż rok wcześniej
Po wyeliminowaniu czynników sezonowych wartość produkcji przemysłowej w listopadzie wzrosła o 7,3 proc. Tak wynika z danych GUS. Analitycy spodziewali się takich wzrostów.
W stosunku do listopada zeszłego roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 25 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 27,0 proc, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 24,8proc, wyrobów z metali – o 23,9 proc wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 22,0 proc oraz urządzeń elektrycznych – o 16,9 proc. Produkcja zaś spadła w 9 branżach. Najbardziej w produkcji pozostałego sprzętu transportowego – o 15,9 proc, w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 11,7 proc, w produkcji wyrobów farmaceutycznych – o 4,0 proc, napojów – o 3,0 proc oraz mebli – o 2,2 proc.
Od początku roku produkcja była o 9,7 proc wyższa w porównaniu z analogicznym czasem zeszłego roku.
GUS podał też, że produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) była w listopadzie br. o 14,2 proc wyższa niż przed rokiem i o10,8 proc. niższa w niż w październiku. A po wyeliminowaniu czynników sezonowych było to o 10,9 proc więcej niż przed rokiem i o 2,4 proc w porównaniu z październikiem.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA