fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Internetowy boom na Wyspach

Coraz więcej Brytyjczyków ma dostęp do Internetu. Jedynym europejskim krajem z większą liczbą użytkowników sieci są Niemcy. Polska nadal jest w ogonach statystyk.
Rzeczpospolita
Piotr Mazurkiewicz
W tym roku z sieci będą korzystały już ponad 44 mln Brytyjczyków.
Jak podaje w najnowszym raporcie firma eMarketer, w tym roku dostęp do Internetu będzie miało 69,7 proc. gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii. Oznacza to wzrost o 6,7 pkt proc. w porównaniu z 2009 r.
W kolejnych latach wskaźnik ma dalej rosnąć, choć już w nieco wolniejszym tempie. W przyszłym roku spodziewany jest wzrost o 4,5 pkt proc., a w kolejnym o 3,2 pkt proc.
– Rynek się stabilizuje, zwłaszcza w przypadku Brytyjczyków w wieku ponad 50 lat – oceniają analitycy eMarketer.
Firma podaje, że o ile wciąż najpopularniejszymi sposobami wykorzystywania Internetu są wyszukiwarki, poczta elektroniczna oraz zakupy, to najszybciej zyskują serwisy społecznościowe oraz wideo. EMarketer zwraca także uwagę, że w miarę upowszechniania się bezprzewodowego dostępu do sieci coraz więcej osób wykorzystuje w tym celu nowoczesne telefony typu smartfon oraz tablety, takie jak iPad.
Według brytyjskiego oddziału stowarzyszeni IAB (Interactive Advertising Bureau) we wrześniu 26,6 mln osób (59 proc. właścicieli telefonów komórkowych) wykorzystywało mobilne urządzenia do pozyskiwania treści z Internetu.
Brytyjski rynek internetowy jest jednym z europejskich liderów. Więcej osób korzysta z sieci tylko w Niemczech. W Polsce jest to jedynie nieco ponad 50 proc. populacji. – Już ponad 7 proc. PKB W. Brytanii generowane jest w Internecie – więcej niż przez budownictwo czy transport – mówił na konferencji Artur Waliszewski, dyrektor Google Polska.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA