fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Romuald Czystaw nie żyje

Romuald Czystaw (1950 – 2010)
Archiwum
Romuald Czystaw nie żyje. Miał 60 lat. Jego głos pamiętamy z przebojów Budki Suflera
Kariera wokalisty nie musi trwać długo, wystarczy w dobrym momencie zapisać się w pamięci słuchaczy znakomitymi piosenkami i przechodzi się do historii. To jest właśnie przypadek Romualda Czystawa.
Z Budką Suflera był związany w latach 1978 – 1982, gdy grupę opuścił Krzysztof Cugowski próbujący robić samodzielną karierę. Romuald Czystaw wziął udział w nagraniach trzech albumów Budki: „Na brzegu światła”, „Ona przyszła prosto z chmur”, „Za ostatni grosz”.
Po latach najwyżej z tego okresu oceniana jest płyta „Za ostatni grosz” ze świetną piosenką tytułową. Drugi przebój Czystawa, który przetrwał próbę czasu, to „Nie wierz nigdy kobiecie”.
Jego charakterystyczny głos zapadał w pamięć. Czystaw świetnie sprawdzał się na estradzie, umiał nawiązywać kontakt z publicznością.
Problemy ze strunami głosowymi zmusiły go do rozstania z Budką. Potem koncertował głównie w krajach arabskich. W 1999 r. wziął udział w dużej trasie Budki Suflera z okazji jej 25-lecia. Z Cugowskim i Andrzejczakiem nagrał wówczas „Piąty bieg” i znów wyjechał za granicę. Kilka lat temu wrócił do Polski, ale występował sporadycznie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA