fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy złożyć ZUS ZSWA?

www.sxc.hu
Czy zgłoszenie pracownika na druku ZUS ZSWA trzeba złożyć dopiero do 31 marca 2011 r.?Tak. W myśl art. 38 i art. 41 ust. 8 pracodawca musi przekazywać do ZUS informacje o pracownikach umieszczonych w ewidencji pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze (a więc za których był zobowiązany opłacać składkę na FEP) w terminie do 31 marca danego roku za rok poprzedni. Zgodnie z art. 50 ustawy pierwsze zgłoszenie danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze (formularz ZUS ZSWA) przekazuje się za 2010 r. Należy jednak pamiętać, że w pewnych sytuacjach, określonych w art. 38 ust. 3 – 6, ustawa przewiduje obowiązek przekazania tej informacji we wcześniejszym terminie.Na pytania związane ze składkami na Fundusz Emerytur Pomostowych za styczeń odpowiadają:- Barbara Krzyśków, z Zakładu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy CIOP-PIB- Wiktor Zawieska, zastępca dyrektora CIOP-PIB ds. technik...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA