fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Naprawiając auta, taksówkarz nie musi wystawiać paragonu

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
[b]Od 31 grudnia 2007 r. prowadzę działalność gospodarczą w zakresie usług przewozowych taksówką i w związku z tym posiadam kasę fiskalną. Zamierzam rozszerzyć działalność o usługi w zakresie naprawy samochodów. Nie będę prowadził żadnej sprzedaży części, a przychody z obu działalności nie przekroczą 40 tys. zł. Czy w takiej sytuacji mam obowiązek ewidencjonować usługi naprawy w kasie?[/b][b]Nie.[/b] Z § 4 ust. 1 pkt 3 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=336368]rozporządzenia z 23 grudnia 2009 r.[/link] wynika, że zwolnień z obowiązku ewidencjonowania nie stosuje się bez względu na wysokość osiąganych obrotów przy świadczeniu usług przewozu osób i ładunków taksówkami.Ust. 1 pkt 4 tego przepisu mówi, że zwolnień nie stosuje się przy dostawie: silników spalinowych tłokowych, wewnętrznego spalania, typu stosowanego w pojazdach mechanicznych (PKWiU 34.10.1), nadwozi do pojazdów mechanicznych, przyczep i naczep (PKWiU 34.2), czę...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA